6 tipů, jak si do bytu pustit jaro

Jaro je tu! Nenechte jej pouze koukat za oknem, vpusťte jej do svého bytu. V tomto článku vám přinášíme několik tipů jak na to. Inspirujte se!

Pusťte se do jarního úklidu

S příchodem nového ročního období je potřeba velkého úklidu, který bude zahrnovat zejména mytí oken, leštění všech zrcadel, vysávání a utírání prachu i na méně dostupných místech (vrch skříní). Je potřeba staré vyházet a udělat místo pro nové. Stejně tak se žádá úklid šatníku a botníku. Nové počasí si žádá jiné kousky, než ty, které jsme nosili v zimním období.

Nebojte se barev

Jaro dokáže hrát všemi možnými barvami. Mnoho lidí se barev bojí a volí pouze černou, bílou a šedivou. Řekněme si však upřímně – tohle je nuda! Pro jaro jsou typické motivy kytiček a ovoce, motýlci a mnoho mnoho barev, jako je například zelená, žlutá, oranžová, červená, růžová, fialková, modrá, tyrkysová…. Letos nejvíce pofrčí právě zelená! Buďte trendy.

Teflonový ubrus oválný/kulatý Bromea vzor PETF-7028 levandule na béžovém- Škodák-VášBytovýTextil.cz
Teflonový ubrus oválný/kulatý Bromea vzor PETF-7028 levandule na béžovém- Škodák-VášBytovýTextil.cz

Vyřádit se můžete na textiliích

Barvy do svého bytu vpustíte nejlépe prostřednictvím nejrůznějších textilií. Začněte u ložního prádla. Nové povlečení, prostěradlo a polštáře dokáží rozzářit celý pokoj. Sáhněte po vzorech a veselých barvách. Také obývací pokoj můžete dozdobit barevnými deky, potahy na pohovku nebo ozdobnými polštářky. Můžete měnit také závěsy! V kuchyni naopak oceníte barevné prostírání a ubrus. Pokud nechcete každý rok utrácet za nové, pak mějte více variant povlečení, prostírání a povlaků na polštář, které budete přes rok měnit dle ročního období.

Dekorační látka LONETA vzor LO-306 plameňáci a tropické rostliny – šírka 140cm- Škodák-VášBytovýTextil.cz
Dekorační látka LONETA vzor LO-306 plameňáci a tropické rostliny – šírka 140cm- Škodák-VášBytovýTextil.cz

Používejte přírodní materiály

Na jaře se příroda probouzí a přírodní materiály rozhodně probudí i vás byt. Zaměřte se na dřevo, sklo a jiné přírodní materiály. Pokud máte byt v moderním stylu, bude to příjemný kontrast.

K jaru patří květiny

A právě květiny dělají domov mnohem útulnějším. Kdy jindy než na jaře po nich sáhnout! Dozdobte si poličky v bytě barevnými květy, které si natrháte do ozdobné vázy. Můžete si zasadit nové bylinky do květináče a začít pěstovat.

Jarní DIY

DIY je zkratkou z anglické “do it yourself” aneb “vyrob si sám”. Pokud si potrpíte na vlastní výrobu, pak si jarní výzdobu můžete dotvořit dle svého gusta.

Velmi populární je výroba vlastní váz na květiny. Váza může být z keramiky, může se jednat o starou vázu, které chcete vnuknout nový život nebo levnou vázu, kterou si chcete předělat, použít můžete ale i zavařovačky a jiné skleničky. Malujte na vázu barvami, lepte na ni barevné ubrousky, přilepte umělé květiny. Cokoliv vás napadne, jelikož ve fantazii se meze nekladou.

Dalším tipem je výroba jarního věnce. Pořiďte si z papírnictví polystyrenový věnec, který poslouží jako základ. Do něj pak můžete připichovat různé komponenty (umělé květiny, dřevěné berušky nebo motýlci).

Stejně tak můžete vytvořit obraz na zeď, na který přilepíte již zmíněné ozdůbky. Velmi vděčnou dekorací je klasická korková tabulka, kterou budete obměňovat na základě ročního období. Na jaře na ni můžete vytisknout fotografie přírody, vaší rodiny, cokoliv vás napadne. Dále ji dozdobte květinovými věnci, papírovými motýlky a podobně.

Zdroj fotografií: Net Distribution s.r.o., pixabay.com