Domácí silvestrovská oslava: Jak servírovat stylově?

Čeká vás silvestrovský večer s rodinou a přáteli v domácím prostředí? Určitě nezapomeňte kromě dobré nálady, skvěle naservírovaného jídla a pití, také na hezky prostřený stůl, doplněný vhodným ubrusem a tématickou výzdobou. Jen tak přivítáte nový rok v příjemné atmosféře. A jak na to? To se dozvíte v dnešním článku.

Silvestrovská tabule jako na správné párty

Pokud oslavujete nový rok pouze s rodinou, postačí použít doplňky a nádobí, kterým doma disponujete. Ovšem v případě, že mají přijít také přátelé, kamarádi a nebo třeba Vaši sousedé, je vhodné použít servis na jedno použití případně silnější sklo, které vydrží náhodné karamboly.

Oživit večírek můžete také doplňky z papírnictví nebo specializovaných obchodů. Jedná se o různé papírové girlandy, nafukovací balonky či lampiony. Jsou to drobnosti, které Vás budou stát pár korun, ale vykouzlí nezapomenutelnou atmosféru. K takové výzdobě se pak nemusíte bát použít jednorázové párty nádobí. Naopak, tento typ nádobí se pro silvestrovskou párty s přáteli jednoduše hodí. Chlebíčky, zákusky, cukroví a další dobroty můžete podávat na talířích a mísách, které již máte doma.

Podobně jako scéna v divadle, vhodně zvolené prostírky navodí tu správnou silvestrovskou atmosféru. Základní ladění stolování udává ovšem ubrus. Vzhled, vzor, materiál a kvalitu ubrusu volíme podle příležitosti. Experimentujte a podle svého vkusu můžete vybrat ubrusy klasické i ubrusy netradiční.

Pro oslavu příchodu nového roku jsou velmi vhodné polyesterové ubrusy s teflonovou úpravou. Přáním každé hospodyňky je mít vždy atraktivní a upravený jídelní stůl s dokonale čistým ubrusem a to skutečně za jakýchkoli okolností, které mohou v průběhu silvestrovské oslavy nastat. Toto přání zařídí teflonový ubrus díky voděodolné vrstvě, na kterou cokoli rozlijete, jako červené víno, mléko, kávu nebo omáčku, zůstane na povrchu v kapkách a můžete to jednoduše odsát například papírovým ubrouskem nebo utěrkou. Jejich velkou výhodou je prostě snadná údržba.

E-shop VášBytovýTextil.cz Vás určitě zaujme nabídkou ubrusů čtvercových, obdélníkových, kulatých nebo oválných s možností vyrobit pro Vás ubrus přímo na míru Vašeho stolu.

Silvestrovská noc v duchu elegance

Patříte do té skupiny lidí, kteří si na silvestrovské oslavě dávají maximálně záležet? Pak rozhodně nepodceňte přípravu ani výběr správného servisu. Měl by být porcelánový případně skleněný, a to bez jakýchkoliv elementů a přílišného zdobení.

Určitě se u Vás na stole objeví také sýry nebo dortíky, které se budou skvěle vyjímat na skleněném tácu s poklopem. Naopak chlebíčky či cukroví můžete servírovat na porcelánových talířích či kovovém tácu.

V čem podávat víno nejenom na silvestra?

Odborníci na bytový design se shodují, že by novoroční oběd i večeře měli být u slavnostně prostřeného stolu. Jen tak budou mít všichni pocit pohody a krásné atmosféry. Servis i sklo by mělo společně ladit s doplňky na stole a celkově by zde měla panovat krásná a poklidná atmosféra.

 

Jak docílit slavnostně prostřeného stolu jsme si už pověděli. Nastává tedy další otázka. V čem podávat víno?

Červená vína se podávají ve větších a širších skleničkách, jelikož víno potřebuje kontakt se vzduchem. Tyto skleničky jsou velice praktické, jelikož je využijete i pro těžší vína. Takovým je třeba Chardonnay. Většinu suchých i polosuchých bílých vín je vhodné podávat ve štíhlém kalíšku, který dobře uvolní vůni vína i jeho aroma. Naopak šumivá vína se podávají ve vysokých skleničkách. Ty zajistí tu správnou chladnou teplotu sektu, správné perlení i uvolnění aroma.

A pozor! Budete-li podávat pravé šampaňské pak jedině ve skleničce se širším kalíškem a zúženým otvorem, který udrží bublinky uvnitř.

Skoro bychom zapomněli ještě na oblíbená růžová vína. Ty mají kalíšek nahoře rozevřený jako květ. To samé pak platí také pro ostatní dezertní vína.

Na závěr určitě vybírejte skleničky s širokým podstavcem, které lépe a pevně stojí. Měly by mít vysokou nožku, aby ruce nepřenášely na víno teplo a měly by být z čirého skla, aby nebyla zkreslena barva vína.