Doteky chodidly, aneb koupelnové předložky v hlavní roli

Nedílnou součástí každé koupelny jsou samozřejmě předložky. Kromě toho že se jedná o velmi praktickou věc, stává se z ní také dekorace! Výběr té správné předložky byste proto rozhodně neměli podceňovat.

Proč koupelnové předložky?

Protože šlapat po mytí nohama na holou studenou zem rozhodně není příjemné. Navíc všude okolo sebe naděláte louži vody, kterou budete muset vytírat a je možné, že uklouznete, což je zdraví nebezpečné! Proto ji umístěte i do koupelny, kde je instalováno podlahové vytápění. Předložka tedy patří před vanu, před sprchový kout, chcete-li před umyvadlo a v neposlední řadě také před záchod (pokud je součástí koupelny).

Jakou zvolit předložku a jak ji sladit s koupelnou

Na trhu najdete různé předložky různých materiálů, tvarů, velikostí a designů. Na své si přijde skutečně každý! Moderní společnost 21. století nám dává takřka neomezené možnosti výběru. Je libo tvar kulatý, tvar obdélníku či čtverce? Tvar kytičky nebo srdíčka? Záleží na vašich preferencích a velikosti koupelny. Ovšem pozor, pokud se v koupelně nachází vícero předložek, vždy zařiďte, aby spolu ladily! V opačném případě by to mohlo kazit celkový dojem.

Existují dvě možnosti, jak sladit předložky s celkovým vzhledem koupelny. Buď pořídíte předložku tzv. tón v tónu, tedy bude se jednat o velmi podobný odstín s obkladem koupelny. Může se jednat o úplně totožný odstín, o jednu barvu, která se na obkladech nachází, nebo se může jednat o odstín sytější či méně sytý. Důležité je zachovat podtón barvy – buď studený, nebo teplý. V opačném případě pak doslova „rozbijete“ předložkou design koupelny! Například k „nudné“ hnědé koupelně koupíte výrazně sytě červenou předložku s ornamenty, aby zazářila a pěkně vynikla.

Po jakém materiálu sáhnout

Předložky se vyrábí froté, z polyakrylového vlákna, velmi populární jsou huňaté z polyamidu, dále z přírodních materiálů, jako je bambus nebo sisal. K dostání jsou i tkané nebo dřevěné, které podtrhují duši koupelny. Prakticky nejoblíbenější jsou froté a hlavně ty z bavlny. Nejen že jsou na dotek příjemné, ale těší se velké savosti (což je v případě koupelny žádoucí) a dlouhé životnosti. Přesto je obvyklé, že předložky vyměníte cca 2 krát za rok. Jsou hojně využívané – to je čirý fakt.

Velká většina předložek se dá prát jednoduše v pračce. Po usušení se vrátí do původního stavu a vypadají opět skvěle. U těch nekvalitních je nutno počítat s tím, že délka chlupu se sešlape a po vyprání nebudou tolik příjemné! Proto se vyplatí investovat!

Předložky v koupelně si zamilujete

Nutno podotknout, že se jedná především o velmi příjemnou záležitost pro bosé nohy. Na trhu najdete chlupaté, měkké předložky, které si získají po doteku vaše srdce. Doporučujeme pečlivě vybírat! Velkým benefitem je, pokud je předložka protiskluzová, tedy pečlivě „sedí“ na podlaze a nikam se nehne.

Zdroj fotografií: pixabay.com, Net Distrobution s.r.o.