Jak vybrat tu nejlepší přikrývku?

Trh nám nabízí ty nejrůznější druhy přikrývek. Některé jsou tenké, jiné tlustší, k dostání jsou v různých materiálech, zpracování i v barvách. Berte zřetel, na jaké roční období přikrývku pořizujete, zda jste alergici a jakou měkkost, tloušťku a materiál od přikrývky vyžadujete. Vybrat tu správnou tedy nemusí být snadný úkol.

Jak teplou přikrývku podle ročního období?

Samozřejmě bude záležet hned na několika aspektech. Je možné, že patříte mezi lidi, kterým je neustále zima, a proto budete požadovat teplejší přikrývku k zahřátí vašich nohou. Pak jsou tu horkokrevné typy, které ocení spíše lehčí, chladivější materiál. Stejně tak je třeba brát ohled na to, zda je zima nebo léto, případně období mezi. Doporučujeme tedy vlastnit přikrývky alespoň dvě, které budete během roku střídat. Pro chladné měsíce se hodí samozřejmě teplá přikrývka, která vás zahřeje. Nejteplejší přikrývky mají náplň o hustotě 400 g/m2 a více vláken. Nejčastěji se doporučuje vlna a duté vlákno. Pro teplejší měsíce se pak hodí přikrývka lehčí a tenčí. Ideální z hedvábí, které na kůži příjemně chladí. A na přechodné období volte středně teplou přikrývku s hustotou vláken.

Jaký volit materiál?

Ani dnes nedá mnoho lidí dopustit na peřiny plněné husím peřím. Ty nejkvalitnější ho budou obsahovat až 100 %! V zimě vás dokážou perfektně zahřát (peří totiž udržuje kolem těla vrstvu nehybného vzduchu a tím se vytváří tepelná izolace), pohlcují vlhkost a tím ji odvádí od vašeho těla. Navíc se pyšní dlouhověkostí. Bohužel však nejsou vhodné pro alergiky!

Dáváte-li přednost přírodním materiálům, pak vám můžeme doporučit přikrývku z ovčí vlny. Ta dobře odvádí vlhkost a absorbuje pot. Máte tedy jistotu spánku v suchu a teple. Na rozdíl od peří můžeme tento materiál doporučit i alergikům. Lanolin (voskovitý tuk) v ovčí vlně je hypoalergenní. Přikrývky z ovčí vlny se v dnešní době doporučují i lidem s onemocněním kloubů a šlach, také ženám s gynekologickými problémy a nemocemi močových cest. Materiál vhodný pro kohokoliv.

Mezi nejluxusnější přikrývky patří ty, které jsou naplněné 100% hedvábnými vlákny. Hedvábí příjemně chladí a dodává pocit svěžesti. Navíc je na omak příjemné. Doporučujeme pro horkokrevné typy a na období léta.

Moderní a hlavně velmi praktické jsou přikrývky s výplní tvořenou dutými vláky. Pokrok prostě nezastavíme ani v této oblasti, proto se umělá vlákna objevují v našich ložnicích čím dál častěji. I u tomto typu přikrývek můžete zvolit teplejší i lehčí variantu. Velkou výhodou je lehkost této přikrývky a také dlouhá životnost. Na trhu najdete nejrůznější druhy za nejrůznější ceny.  Duté vlákno ocení alergici, jelikož je chráněné proti roztočům.

V nabídce e- shopu naleznete spoustu typů přikrývek různých typů výplní, ročních období nebo také přikrývky určené pro zvýšenou zátěž.

Jak velká by měla přikrývka být?

Samozřejmě záleží na tom, zda hledáte přikrývku na jedno lůžko nebo pro dvojpostel/letiště. Trh nabízí různé velikosti, stačí si vybrat tu správnou.

Zdroj fotografií: 123rf.com, pixabay.com