Jak vykouzlit vánoční atmosféru Vašeho domova…

Určitě každý z nás miluje Vánoce… obdobím, kdy se schází rodina, známí a přátelé. Nejvíce ovšem Vánoce milují děti. To napjaté očekávání dárků a uždibování cukroví patří neodmyslitelně k vánoční pohodě domova. Čas neúprosně běží a my musíme přemýšlet nejen nad vánočními dárky, ale především nad tím, jak vykouzlit ty nejpohodovější Vánoce u Vás doma. Pojďte se podívat na několik tipů z nabídky našeho e-shopu…

Vánoční ubrusy a běhouny – základ štědrovečerní pohody

Bez vánočního ubrusu se štědrovečerní večeře prostě neobejde. V naší nabídce nejdete všechny tvary ubrusůkulaté, oválné, čtvercové či obdélníkové. Nabízíme opravdu velké množství jak velikostí ubrusů, tak barevných variant a vzorů. Z naší nabídky se pro Vánoční období budou určitě hodit jak ubrusy jednobarevné – zejména bílé, tak ubrusy s vánočními motivy jako jsou hvězdičky, vánoční stromky, vánoční hvězdy, sněhuláci nebo s motivy kára či srdíček. Ke sváteční atmosféře se také určitě hodí kombinace jednobarevného ubrusu a vhodně zvoleného vzoru nebo barevného odstínu běhounu. Anebo naopak doplnit ubrus s vánočním vzorem jednobarevným běhounem nebo malým ubrusem umístěným do středu stolu. V kombinacích jak tvarů, tak barev či vzorů se opravdu meze nekladou a záleží jen na Vaší fantazii. Jestli zvolíte kombinaci jednobarevného podkladového ubrusu a běhounu se vzorem nebo naopak záleží jenom na Vašem vkusu. O kombinaci jednobarevného podkladového ubrusu a běhounu se vzorem nebo naopak jsme již mluvili. Nicméně nabízí se také další varianty kombinace různých tvarů a velikostí ubrusů s tvarem stolu, nebo použití třeba více menších ubrusů a prostírání na jednom větším stolu. Ubrus ovšem nemusí nutně zakrývat celou plochu stolu. Velmi vkusně může také vypadat menší ubrus jenom uprostřed většího stolu. Proč třeba nepoužít také variantu více menších ubrusů nebo více běhounů a to jak v jednom nebo více směrech a mezi nimi zvolit menší mezeru. Ubrusy nebo běhouny samozřejmě můžeme využít také k dekoraci konferenčního stolku, stolku pod televizi, poličky nebo i třeba barového pultu.

Vyberte správnou velikost ubrusu…

Není to žádná věda a opět také záleží na Vašem individuálním vkusu. Obecně ovšem můžeme říci, že by Ubrus měl přesahovat okraj stolu o 15 až 20 centimetrů. To platí obecně bez ohledu na tvar stolu kulatý, obdélníkový, čtvercový nebo oválný, kterému ovšem samozřejmě vybíráme vhodný tvar ubrusu. Stejný přesah v podstatě volíme také pro délku běhounu na stůl, který by měl také přesahovat okraj stolu alespoň o 15 až 20 centimetrů. Jako vhodná dekorace se také hodí kombinace čtvercového ubrusu, který můžeme umístit do středu kulatého nebo oválného stolu. Zde ovšem doporučujeme zvolit velikost takového ubrusu tak, aby okraje stolu nepřesahoval.

Prostírání na stůl – prostě o Vánocích také nemůže chybět

Pokud nechceme použít přímo ubrus s vánoční tématikou, tak určitě nesmí chybět alespoň prostírání na stůl. U nás najdete také mnoho prostírání s vánočními motivy s vánočními motivy jako jsou hvězdičky, vánoční stromky, vánoční hvězdy, sněhuláci nebo s motivy kára či srdíček. Prostírání nabízíme ve dvou základních rozměrech a to 30×40 cm a 35x45cm. Pokud by vám přece jenom vyhovoval jiný rozměr prostírání, rádi Vám ušijeme prostírání na míru Vašeho stolu.

 

Dekorační závěsy s vánočními vzory

Pokud máte sladěno prostřenou štědrovečerní tabuli, proč nedoladit ve stejném dezénu jako je Váš ubrus, běhoun nebo prostírka také třeba dekorační závěsy do Vaší kuchyně nebo jídelny? Nabízíme Vám možnost nákupu jak kusových dekoračních závěsů tak Vám rádi ušijeme závěsy NA MÍRU vašeho okna a místnosti. Dekorační závěsy jednobarevné nebo se vzorem jako jsou ornamenty,  květiny nebo puntíky přispějí k dotvoření Vánoční atmosféry. Tento typ závěsů šijeme z kvalitních a moderních materiálů. Všechny dekorační látky se vzorem máme také v metráži. Rozměr dekoračního závěsu se vzorem zhotovíme přesně NA MÍRU Vašeho okna. Náš konfigurátor Vám ihned spočítá cenu a Vy si následně můžete zadat kolik kusů těchto závěsů potřebujete.

Povlaky na polštáře s vánočními vzory

Dekorační povlaky na polštáře nabízíme ve více než 120 vzorech puntíků, květů, květin, zvířátek, dětských atd. Jsou vyrobeny ze 100% bavlny a směsi bavlny a polyesteru. Velmi oblíbené jsou vzory španělských látek LONETA, bavlněných látek s potiskem SIMONA, KANAFAS nebo MESTRAL. Dekorační povlaky na polštářky Škodák jsou ve standardních velikostech30×50, 40×40, 40×60, 45×45, 50×50, 50×60, 50×70, 60×60, 70×90 cm.

Pokud přesto nenajdete jste rozměr, který Vám vyhovuje? Vyrobíme pro Vás povlak NA MÍRU. Oblíbeným vánočním motivem jsou hvězdičky, vánoční stromky, vánoční hvězdy, sněhuláci nebo s motivy kára či srdíček. V naší nabídce naleznete nejenom povlaky na polštáře, které mají praktické zapínání na zip, ale také polštáře s různými typy výplní. Velmi populární jsou také Dekorační polštáře – válce – s ozdobným zakončení na obou stranách. Tento typ polštářů naleznete pouze u nás.

Dekorační látka LONETA vzor LO-243 Vánoční hvězda – Škodák-VášBytovýTextil.cz

Vánoční látky v metráži

No a pokud si k tomu všemu přece jenom chcete vytvořit jakoukoli vánoční dekoraci nebo doplněk Vašeho domu, bytu nebo chalupy či restaurace, máme pro Vás naši nabídku látek v metráži s nepřeberným množstvím odstínů a vzorů, ze kterých si můžete u nás nechat zhotovit povlaky na polštářky, ubrusy, vánoční prostírání, závěsy a nebo podsedáky… Nebo si prostě můžete sama objednat metráž a doma si vyrobíte co se Vám bude líbit. To už ale záleží pouze na Vás a Vaší fantazii…