Přátelská a šik zelená, aneb trendy textilie pro Vaše bydlení

Co je v roce 2018 trendy? Do jakých barev byste měli zahalit své bydlení? Na to se společně podíváme v tomto článku. Nechte se inspirovat našimi tipy!

Letos je na vrcholu popularity zelená barva

Letošní trendy házejí fokus především na zelenou barvu. Lidé se snaží o návrat k přírodě a právě tato barva by ji měla připomínat. Zelenou barvu pak můžete doladit dřevěnými, korkovými, kovovými či keramickými doplňky. Nechte se inspirovat přírodou! Vytvořte ze svého domu přátelské a šik místo, kde se budete cítit skvěle. A my vám v tomto článku povíme, proč právě zelená je dobrou volbou.

Co zelená barva symbolizuje

Každá barva má svůj význam a vzbuzuje v nás rozdílné pocity. Jak je na tom barva zelená? Především je symbolem přírody, života, svěžesti a mládí. Pro mnohé z nás je to barva patřící především k jaru, kdy rozkvétá příroda. Prostřednictvím asociací se nám vkrádá do mysli TRÁVA, která roste, a proto je zelená barva také symbolem růstu a souvisejícího seberozvoje. Ve feng-shui se jedná o barvu podporující kreativitu a hravost. Svůj úkol nejlépe zahraje v pracovně nebo dětském pokoji. Je dokázáno, že například při učení či jakékoliv kreativní činnosti nám pomáhá zapojovat mozkové závity a působí na nás pozitivním dojmem. Jak vidíte, zelená je dobrá! Nebojte se jí!

Kam zelenou barvu zakomponovat

Velmi odvážnou, ale skvělou volbou je zvolit zelenou výmalbu, ovšem šmrncovně bude vypadat i pouze na doplňcích. Nebojíte se barev? Pak obývací pokoj je místo, kde se můžete vyřádit. Barevné sedací soupravy frčí a jednou z možností, jak se držet trendů, je zelený gauč. Případně si můžete pořídit pouze zelený potah na něj, který budete moci prát a případně jej i vyměnit, až se vám okouká – je to praktické a efektní. Zelená pohovka rozzáří váš obývací pokoj. Tón v tónu dále můžete doladit dekorační polštářky. A pokud se přímo zelené sedačky bojíte, pak zvolte například jen malý moderní gauč nebo taburet v zelené barvě.

Další možností je samozřejmě postel zahalená do zelených odstínů. Jsme si jisti, že zelená na vás bude působit pozitivním dojmem a bude se vám skvěle usínat. Aby vše krásně ladilo, není od věci sladit také zelené závěsy a jiné doplňky. Čím dál modernější jsou přehozy přes postel, které snadno navodí pocit uklizené ložnice a upraveného dojmu.

V kuchyni pak zelenou můžete zakomponovat do ubrusů, závěsů a dalších doplňků. Zelená nás baví, je to příjemná šik barvička, která vdechne do vašeho bydlení novou energii.

Zdroj fotografií: pixabay.com, unsplash.com