Ušijte svým nejmenším roztomilé hračky

Šité hračky jsou rozhodně skvělým tipem na dárek pro každou maminku a její děťátko. Obdarovaní ocení, že jste si dali tu práci a navíc darujete originál, který nikdo jiný na světě nemá. Každý vytvořený kus je jedinečný. A pokud vás šití hraček pro nejmenší chytne, pak se tato činnost může stát vašim přivýdělkem (například při mateřské dovolené). O ručně zhotovené hračky je velká poptávka!

Jaké látky je vhodné použít

Nezapomeňte, že šijete hračky pro citlivou pokožku malých miminek, proto je nutné s rozvahou vybírat materiály s dětskými motivy. Ideální jsou samozřejmě ty příjemné, jako je bavlna a len. Volte kvalitní materiál bez přítomnosti alergenů a zdravotně nezávadných látek. Pro tyto účely jsou vhodné certifikované materiály. Pokud své výtvory přidáváte, vždy dávejte k produktu seznam látek, které jste využili.

Ať je dárek především praktický

Estetika je až na druhém místě, především bychom měli brát ohled na praktičnost. Počítejte s tím, že dítě si bude hračku strkat do pusinky (tudíž by neměla být na ni připevněny malé detaily, které se mohou snadno odtrhnout – knoflíky, perličky, flitry…).

Volte barvy látky, které nejsou příliš světlé a jednobarevné – půjde na nich vidět každý flíček. Raději sáhněte po vzorovaných, barevných látkách, které děti více zaujmou. Samozřejmě by měly být snadné na údržbu a především pratelné! Děťátko na ně bude sahat špinavými prstíky nebo to bude jeho „kamarád“ při jídle a to pak přijde k újmě vše okolo dítěte. Maminky zajisté vědí, o čem je řeč.

Tipy na šité dárky

Jedním z nejoblíbenějších šitých dárků jsou knížky. Ano, řeč je o látkových knížkách, kde se nachází mnoho zajímavých činností pro děťátko. Některé stránky například šustí, do jiných se dá něco připínat nebo odepínat. Pečlivě a precizně našijte jednotlivé elementy. Můžete například udělat knihu, kdy na každé straně bude pokoj v bytě (jedna strana kuchyň, druhá obývací pokoj, ložnice, dětský pokojíček, koupelna…). Tento dárek je zároveň také edukační.

Co je velmi praktické a každá maminka to využije – jsou plenkovníčky. Jedná se o „taštičku“, která je tvořena mnoha kapsičkami. Do každé kapsy si pak může maminka umístit důležité potřeby pro přebalování (plenky, ubrousky, krémy…).

Tipů na dárky je samozřejmě nespočetně. Můžete ušít roztomilé plyšáky, uspáváčky, dečku, čepičku, kapsář, hnízdečko… ve fantazii se meze nekladou a záleží jen na vás a vašich zkušenostech, na co si troufnete.

Zdroj fotografií: pixabay.com, unsplash.com, Net Distribution s.r.o.