Valentýn ve znamení něžnosti a romance

Svatý Valentýn – svátek zamilovaných – se nezadržitelně blíží. Pro tu správnou atmosféru je třeba se na něj připravit. Máme pro vás tipy, jak připravit třeba ložnici na tento krásný den! Máme tu pro vás inspiraci na romantické textilie, které udělají parádu a radost. Začněte výběrem povlečení se vzorem vyjadřující lásku k vašemu partnerovi. Nemusí se nutně jednat o saténové povlečení, které by se někomu mohlo zdát až kýčovité, velmi decentně bude vypadat povlečení s jemným vzorem srdíček s vyznáním lásky. Tento i mnoho dalších vzorů najsdete jak v provedení měkčené bavlny, která satén trefně připomíná, ale také například flanelu. Oba materiály jsou velmi příjemné, ale také kvalitní, tudíž vám vydrží několik let. Pokud takové povlečení nemáte a nebo nechcete pro jeden den v roce utrácet peníze, můžete dokoupit pouze deku s motivem srdíček pro správnou valentýnskou atmosféru. Deku přehodíte přes postel jako doplněk a poté se do ní můžete společně s vaší drahou polovičkou zachumlat.

Nezapomeňte na polštáře v romantickém stylu!

Nejsnadnější cestou, jak ložnici proměnit v romantické lože, jsou povlaky na polštářky. Velmi oblíbené jsou polštáře ve tvaru srdce, které jsou navíc červené a s dlouhým chlupem. Polštářky jsou doplňkem, který umí dodat útulnost a teplo domova. Je to nepatrný detail, který hodně udělá! Je to také originální dárek, který zaručeně potěší. Polštářek poté může sloužit jen jako doplněk nebo prakticky jako polštář pod hlavu.

Udělejte přítmí!

Ke správné atmosféře samozřejmě patří také útulné přítmí. Nezapomeňte zatáhnout závěsy. Ano, závěsy/záclony jsou další textilií, kde můžete uplatnit svátek zamilovaných. Co takhle tmavě červená barva, která podpoří vaši vášeň v ložnici?

Detaily, které navodí tu správnou atmosféru!

A v neposlední řadě můžete sáhnout po různých doplňkách a dekoracích. Velmi populární jsou v tento den svíčky, které dělají právě již zmíněné přítmí a navíc pěkně voní. Další možností jsou okvětní lístky rozházené na a okolo postele. A samozřejmě další a další dekorace v podobě motivů srdíček či vašich společných fotografií… ve fantazii se meze nekladou!

Zdroj fotografií: pixabay.com, Net Distribution s.r.o.